Jste zde

Domů » Řecké ostrovy

Lesbos (Lesvos)

Lesbos a zábava, 2. část

Řecký ostrov Lesbos a jedna z pláží
Autor: RuiPereira

V tavernách a ouzeriích (obyčejné hostince, kde podávají pár lehčích pokrmů – tzv. mezedes) to naštěstí vypadá jinak. V ouzeriích hraje jídlo jen podřadnou roli. Servíruje se jen ze zvyku, že k alkoholu musí člověk aspoň něco malého zakousnout.

Taverny na řeckém ostrově Lesbos naopak nabízejí velmi chutné pokrmy. Labužníky nadchne třeba ulice podél přístavu ve městě Mithymna (Molyvos), kde se v klasicistních panských domech zabydlela řada výborných restaurací. Čím je pozdější hodina, tím v nich panuje veselejší nálada.

Lesbos a zábava, 1. část

Lesbos - jedna z pláží
Autor: RuiPereira

Řecký ostrov Lesbos, ležící pouze několik málo kilometrů od tureckého pobřeží ve východní části Egejského moře, je třetím největším ostrovem Řecka. V dávné historii byl ostrovem filozofie a umění. Slovo "lesbický" je odvozeno od jména právě tohoto ostrova.

Lesbos

Lesbos - město Mithimna a hrad Molyvos
Autor: ale3andro

Ostrov Lesbos, který již v antickém období proslavila básnířka Sapfó, je oblíbený a přitom poklidný turistický cíl v Egejském moři. Už před dávnými časy byl ostrov považován za klenot v moři. Nekonečné olivové háje se rozprostírají od moře až k horám, husté piniové lesy poskytují stín během horkého řeckého léta a množství květů hýčká zrak i čich.

Řecko na Facebooku