Jste zde

Domů » Řecké ostrovy

Karpathos

Ostrov Karpathos, 2. část

Město Pigadia na ostrově Karpathos
Autor: john.nousis

Aktivity a pláže

Karpathos je malý ostrov s mnoha plážemi, větrem a okouzlujícím hornatým vnitrozemím. Tyto přírodní podmínky ovlivňují aktivity, kterým se o dovolené můžete věnovat, a to především vodním sportům.

Záliv Makris-Gialos považují surfaři za jednu z oblastí, v nichž jsou nejjistější větrné podmínky ve Středomoří. Krásné pláže s jemným pískem najdete v letoviscích Amopi a Lefkos. Další hezké pláže jsou Agios Nikolaos v Arkasse, Apella u Messochori a Kira Panagia. Čistá, průzračná voda vybízí k plavání a šnorchlování.

Ostrov Karpathos, 1. část

Ostrov Karpathos s přístavem
Autor: john.nousis

Karpathos je řecký ostrov, ležící zhruba v polovině cesty mezi dalšími ostrovy Kréta a Rhodos. Turistický ruch se tady v poslední době rozvíjí rychlým tempem, přesto je ostrov stále ještě vhodný pro ty cestovatele, kteří hledají klid.

Na Karpathosu žije přibližně 6 000 obyvatel, nachází se zde i malé mezinárodní letiště pro charterové lety. V Řecku je ostrov proslavený svou tradiční kulturou. Díky tomu, že je odlehlý, se zde zachovaly staré tradice. Například tanec "Pano Choro“ se tančí jenom zde.

Karpathos

Řecko - část ostrova Karpathos
Autor: pastitio

Řecký ostrov Karpathos je po ostrově Rhodos druhým největším v souostroví Dodekanés. Od roku 2011 tvoří spolu s neobydleným ostrovem Saria a dalšími skalnatými ostrůvky společenství v regionu Jižní Egeis. Celkem zde žije přes 6 tisíc obyvatel. Hlavním městem je Pigadia, někdy nazývaná také jako Karpathos město. To se nachází na východním pobřeží a kolem zálivu Vronthi objevíte plno kaváren, restaurací a dalších možností, kam večer vyrazit.

Řecko na Facebooku