Jste zde

Domů

Památky

Egina

Řecký přístav Egina
Autor: tzileon

Přibližně 50 km od hlavního města Řecka Atény se nachází jeden z nejhezčích řeckých ostrovů, a sice Egina. Leží v Sarónském zálivu v Egejském moři a patří k Sarónskému souostroví. Má rozlohu cca 80 km2. Ostrov nabízí jak zábavu, tak i mnoho míst k odpočinku a relaxaci.

Epiros

Pohled na jezero u města Ioannina
Autor: Ira Gelb

Region Epiros se nachází na severovýchodě Řecka a ve srovnání s ostatními oblastmi země je překvapivě bohatý na vodní toky. Na západě hraničí s Jónským mořem, na severu s Albánií, na severovýchodě s Makedonií, na východě s Thesalií a na jihu s Etoloakarnanií.

Malebné horské vesničky, přívětiví a pohostinní lidé a k tomu typické řecké slunce, osamělé pláže a moře tvoří nádherné kontrasty. Při dovolené v této oblasti objevíte zcela nové a nádherné stránky Řecka.

Makedonie, 1. část

Makedonie je jedním ze severně položených regionů Řecka, zároveň je největším geografickým regionem v celé zemi.

Především díky jeho přírodní rozmanitosti je oblíbeným cílem turistů. Najdete zde hory, které dosahují výšky až 3.000 metrů, roviny a nížiny, kde se nacházejí rozsáhlé ovocné plantáže, husté lesy, pole s obilím a bavlnou, i krásné pláže, které se táhnou kilometry daleko.

Hranice

Kallithea, 1. část

Poloostrov Chalkidiki - zátoka Faliro
Autor: taver

Kallithea se nachází na poloostrově Chalkidiki, s přibližně 115 tisíci obyvateli je to 10. největší město v Řecku.

Město leží asi tři kilometry na jih od centra metropole Athény, mezi zátokou Faliro na jihu a kopci Philopappos a Sikelia na severu. Na východě tvoří hranici s obcemi Nea Smyrni a Paleo Faliro alej Syngrou, na západě s Ilisosem pak Tavros-Moschato.

Sparta

Pozůstatky starověké řecké Sparty
Autor: Ronny Siegel

Starověká Sparta byla hlavním městem antického městského státu Lakedaimon, patřila k němu i oblast Lakónie, která se nacházela na jihu poloostrova Peloponés v dnešním Řecku.

Město bylo označováno jako polis (řecký městský stát ve starověku), i když se mnoha podstatných aspektech od ní lišilo. Sparta měla jedinečný politický systém a v antickém období byla proslavená pro svou vojenskou sílu.

Název

Epirus, 2. část

Epirus - část městečka Prevezza, Řecko
Autor: massonth

Ioannina

Na náhorní plošině Ioannina, v srdci pohoří Pindus, leží na západním břehu jezera Pamvotida stejnojmenné hlavní město regionu. Ioannina je zároveň univerzitním městem a je známá pro svůj atraktivní noční život.

Historické jádro živého města je tvořeno především řadou historických staveb z osmanského období. Místní zajímavostí je zejména citadela (Frourio), ve kterém je mimo jiného i mauzoleum Aliho Pashi a byzantské muzeum.

Stránky

Řecko na Facebooku

Chalkidiki

01.05.2017 - 01:00

CloudyNorth-northeast, Gentle breeze, 5.4 m/s12°C

0 mm srážek

Tlak: 1011.9 hPa

Leptokaria

01.05.2017 - 01:00

Partly cloudyNorth, Light air, 1.4 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1012.7 hPa

Parga

01.05.2017 - 01:00

Clear skySouth, Light air, 1.4 m/s17°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.