Jste zde

Domů » Řecko pevnina

Peloponés

Argolis

Řecká krajina v regionu Argolis
Autor: pmandrav

Argolis (řecky Αργολίδα, Argolida) je oblast na severovýchodě Peloponésu v Řecku. Na severu hraničí s regionem Korint, na jihu a na západě s regionem Arkádie. Její název má původ od města Argos, hlavním městem oblasti je přístavní město Nafplio.

Nafplio a památky, 2. část

Ostrov Bourtzi s pevností
Autor: HBarrison

Za prohlídku stojí starý parlament na náměstí Syntagmatos ve starém městě, který byl poprvé ke svému účelu využit v roce 1822.
Na náměstí Syntagmatos se také nachází Archeologické muzeum. Na dvou podlažích jsou umístěny nálezy z této oblasti, z období od mladší doby kamenné až po helénské období. V prvním patře se nacházejí hlavně nálezy z mykénského období, jako například bronzové brnění z roku 1 500 před naším letopočtem. Ve druhém patře jsou vystaveny exponáty z geometrického období a z pozdějších období.

Nafplio a památky, 1. část

Jedna z ulic řeckého města Nafplio
Autor: HBarrison

Město Nafplio, známé také pod názvem Nauplion, je se svými křivolakými uličkami ve staré části a malebným náměstím považováno za nejkrásnější město na poloostrově Peloponés. Přístavní město, které má asi 12 tisíc obyvatel, leží v Argolském zálivu na úpatí mocné skály, asi 10 km od města Argos. Poskytuje dobrý výchozí bod pro výlety např. do Mykén, do oblasti Epidaurus a také výborné koupání v okolí.

Argos

Část města Argos a jeho kamenné divadlo
Autor: ARKNTINA

Argos je řecké město v severovýchodní části Peloponésu, které bylo založeno již před 5000 lety. Jeho tvář ovlivnili nejen Řekové, Římané, Byzantinci, ale také Frankové, Benátčané a Turci. Argos je nejstarší, nepřetržitě obydlené město v Evropě, známé centrum mykénské kultury, kde se údajně narodila nejkrásnější žena světa, manželka spartského krále Meneláose - Helena Trojská.
V současné době zde žije necelých 30 tisíc obyvatel.

Patras a doprava

Řecký přístav v Patrasu

Přístav v městě Patras je vstupní branou Řecka ke zbytku států Evropské unie. Z Benátek, Ancony, Brindisi a Bari přijíždí denně několik trajektů do tohoto přístavu. Zvlášť patrný je vyšší počet "baťůžkářů" ve srovnání s "normálními" turisty. Lodě jsou jen vzácně plné nebo přeplněné, takže byste neměli mít žádné problémy se zakoupením lístku ani těsně před odjezdem z Benátek, nebo Brindisi. Cesta do Brindisi trvá 12 hodin, do Bari 15 hodin, do Ancony asi 20 a do Benátek zhruba 30 hodin.

Patras

Patras, Řecko

Patras (nebo také jen Patra) je důležité přístavní město v Řecku a zároveň hlavní město prefektury Achaia. Nachází se na severu poloostrova Peloponés. Žije zde asi 170 tisíc obyvatel a je tak po městech Athény a Soluň třetím největším řeckým městem.

Město je ohraničené na západě Jónským mořem a na východě pohořím Panachaiko, které stoupá až do nadmořské výšky téměř 2000 metrů. Nejvyšší vrchol Palavou Pyrgos má 1926 m.n.m.

Stránky

Řecko na Facebooku

Chalkidiki

20.06.2018 - 12:00

Partly cloudyEast-northeast, Gentle breeze, 3.6 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.3 hPa

Leptokaria

20.06.2018 - 13:00

CloudyNortheast, Light breeze, 3.0 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1019.4 hPa

Parga

20.06.2018 - 13:00

Partly cloudySouthwest, Light breeze, 3.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.