Jste zde

Domů

Příroda

Egina

Řecký přístav Egina
Autor: tzileon

Přibližně 50 km od hlavního města Řecka Atény se nachází jeden z nejhezčích řeckých ostrovů, a sice Egina. Leží v Sarónském zálivu v Egejském moři a patří k Sarónskému souostroví. Má rozlohu cca 80 km2. Ostrov nabízí jak zábavu, tak i mnoho míst k odpočinku a relaxaci.

Makedonie, 1. část

Makedonie je jedním ze severně položených regionů Řecka, zároveň je největším geografickým regionem v celé zemi.

Především díky jeho přírodní rozmanitosti je oblíbeným cílem turistů. Najdete zde hory, které dosahují výšky až 3.000 metrů, roviny a nížiny, kde se nacházejí rozsáhlé ovocné plantáže, husté lesy, pole s obilím a bavlnou, i krásné pláže, které se táhnou kilometry daleko.

Hranice

Epirus, 1. část

Část řeckého regionu Epirus
Autor: ioarvanit

Region Epirus se nachází v severozápadním Řecku a je jednou z mála oblastí řecké pevniny, která ještě nebyla zasažena turistickým ruchem. Zahrnuje jižní polovinu starověké stejnojmenné oblasti, jejíž severní část dnes patří k Albánii.

Region je na jihu ohraničen Ambrakským zálivem a krajinou Aetolia-Acarnania, na východě Thesálií a západní Makedonii, od které je oddělen pohořím Pindus. Na západě tvoří hranice pobřeží Jónského moře.

Chios a zajímavosti

Chios s bazilikou Nea Moni

Chios je především mezi řeckými turisty oblíbenou prázdninovou destinací. Zahraniční turisté tento řecký ostrov nenavštěvují tak často jako ostatní ostrovy východního Egejského moře. Díky tomu si tady uděláte pravou představu o tom, jak vypadá "skutečné" Řecko.

Pokud se rozhodnete prozkoumat ostrov na vlastní pěst, objevíte všude krásné vesnice, osamocené zátoky a nedotčenou přírodu.

Ostrov Kalymnos, 3. část

Část městečka Pothia na ostrově Kalymnos
Autor: Mikey Bean

Dnes se na ostrov dostanete během pár minut lodí a můžete zde navštívit jednu z příjemných taveren. Z Myrties také každý den vyplouvá loď do přístavu Xirokampos na ostrově Leros.

Ačkoliv je většina pláží na ostrově převážně skalnatá, je zde také několik možností k provozování vodních sportů, obzvláště perfektní podmínky jsou tady pro šnorchlování.

Dovolená v Řecku, 1. část

Řecká Lefkada s krásnou zátokou
Autor: gichristof

Řecko je místem s téměř neomezenými možnostmi, místo, kde máte v létě zaručené sluníčko a ani cesta sem není nijak přehnaně drahá nebo dlouhá a únavná.

Pro toho, kdo přicestuje na dovolenou do Řecka vůbec poprvé, je to dokonalý "kulturní festival". Po celé zemi, na pevnině i na ostrovech, je doslova spousta zajímavých historických míst, takže každý návštěvník by se sem musel vrátit mnohokrát, aby byl vůbec schopen prohlédnout si všechno.

Stránky

Řecko na Facebooku

Chalkidiki

20.06.2018 - 12:00

Partly cloudyEast-northeast, Gentle breeze, 3.6 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.3 hPa

Leptokaria

20.06.2018 - 13:00

CloudyNortheast, Light breeze, 3.0 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1019.4 hPa

Parga

20.06.2018 - 13:00

Partly cloudySouthwest, Light breeze, 3.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.