Jste zde

Domů » Řecko pevnina

Olympská riviéra

Olymp

Panorama horského masivu Olymp
Autor: stefg74

Olymp se nachází v Řecku, nebo lépe řečeno, v Makedonii, tj. v severním Řecku v blízkosti pobřeží Thermalského zálivu. Podle řecké mytologie byl domovem bohů. Měl zde přebývat Zeus společně se všemi důležitými bohy.

Jako Olymp se ale označuje celé pohoří, tedy nikoliv pouze jeden vrchol. Horský masív se nachází na východním pobřeží Řecka, v Makedonii, v blízkosti města Litochoro, asi 20 km jižně od města Katerini.

Leptokaria a doprava

Část města Leptokaria
Autor: D. Prochazka

Jak se dostanete do letoviska Leptokaria? Nejrychlejším způsobem je určitě cesta letadlem. Nejbližším letištěm je mezinárodní letiště v Soluni. Odtud pak trvá cesta autobusem až do Leptokarie asi hodinu. Pokud byste se k moři z domova vydali autobusem nebo autem, trvá to podstatně déle.

Leptokaria se nachází na silnici A1, která vede z Athén do Soluně. Příjezd autem je poměrně jednoduchý, i do okolních významných měst se dostanete autem velmi rychle.

Nei Pori

Řecké letovisko Nei Pori, Olympská riviéra

Nei Pori (řecky Νέοι Πόροι, Neoi Poroi) je prázdninové letovisko na pevnině v severovýchodním Řecku, u Soluňského zálivu. Leží na úpatí hory Olymp, od města Soluň (Thessaloniki) je vzdálené asi 45 minut a patří k okresu Dion-Olymbos.

Paralia

Paralia - pláž

Malé město Paralia leží v Soluňském zálivu, asi 8 km východně od města Katerini v řeckém regionu Střední Makedonie. Najdete ho v blízkosti Egejského moře, na Olympské riviéře. Ještě nedávno správně patřilo k nedaleké obci Kallithea, ale před rokem bylo přičleněno k městu Katerini.
Je to typicky řecké prázdninové letovisko, kam jezdí nejen Řekové, především obyvatelé ze Soluně a Katerini, ale i turisté z celé Evropy.

Zábava a ubytování v Litochoru

Litochoro a pohled na pohoří Olymp

Každou středu se v řeckém městečku Litochoro koná známý trh zemědělců, kteří přicházejí také z širokého okolí. Můžete zde nakoupit čerstvou zeleninu, ovoce, ryby, ořechy a luštěniny. Ale prodávají se zde také látky a věci potřebné ke každodennímu životu, a také známé padělky oděvů a obuvi.

Pokud půjdete trochu stranou mimo hlavní silnici, můžete narazit také na jeden ze supermarketů, které prodávají vše potřebné. Zde se můžete také zásobit jídlem za nízké ceny.

Leptokaria, 2. část

Řecko - Leptokaria
Autor: ralucai

I co se týče stravování se letovisko Leptokaria muselo přizpůsobit potřebám turistů. Sice se zde nenacházejí žádné známé fastfoodové řetězce, ale v blízkosti pláže si můžete koupit pizzu nebo gyros, rychlé občerstvení a osvěžující nápoje. Na pěší zóně můžete příjemně posedět v některé z restaurací, není zde tak hlučno jako na pláži a vychutnáte si tady tu pravou řeckou kuchyni.

Stránky

Řecko na Facebooku

Chalkidiki

20.06.2018 - 12:00

Partly cloudyEast-northeast, Gentle breeze, 3.6 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.3 hPa

Leptokaria

20.06.2018 - 13:00

CloudyNortheast, Light breeze, 3.0 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1019.4 hPa

Parga

20.06.2018 - 13:00

Partly cloudySouthwest, Light breeze, 3.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.