Jste zde

Domů » Řecko pevnina

Chalkidiki

Kallithea, 2. část

Řecké letovisko Kallithea s pláží
Autor: SofiaEulgem

Nákupy

Místní pěší zóna splní každé přání návštěvníků, všechny obchody, které potřebujete, jsou zde na dosah ruky. Ale opravdovou řeckou atmosféru tady nečekejte. Kdo si opravdu chce koupit nějakou řeckou věc, je tu na špatném místě. Pěší zóna je totiž "Mekkou" kýčů, které se zde prodávají a které jsou přizpůsobeny poptávce turistů.

Jídlo a pití

Kallithea, 1. část

Poloostrov Chalkidiki - zátoka Faliro
Autor: taver

Kallithea se nachází na poloostrově Chalkidiki, s přibližně 115 tisíci obyvateli je to 10. největší město v Řecku.

Město leží asi tři kilometry na jih od centra metropole Athény, mezi zátokou Faliro na jihu a kopci Philopappos a Sikelia na severu. Na východě tvoří hranici s obcemi Nea Smyrni a Paleo Faliro alej Syngrou, na západě s Ilisosem pak Tavros-Moschato.

Kallithea a zajímavosti

Město Kallithea na řeckém poloostrově Chalkidiki nabízí mnoho krásných pohledů na okolní krajinu. Jen se musíte od hlavní silnice dostat o něco blíže k útesům, odkud se vám naskytne bezkonkurenční výhled na sever a jih. Velké hotelové komplexy, které se v Kallithee nacházejí, z tohoto místa na severu neuvidíte.

Soluň - historie a památky

král Alexandr Veliký

Thessaloniki byla sestrou krále Alexandra Velikého a byla provdaná za muže jménem Kassandros, který město Soluň v roce 315 př.n.l. založil. Ještě dříve tady stávala malá osada Therme. Když sem přišli ve 2. století př.n.l. Římané, ocenili významnou polohu města a rozšířili ho na důležité, vojenské, kulturní a ekonomické centrum.

Soluň

Řecko - část města Soluň

Soluň, nazývaná také Thessaloniki, je považována za druhé hlavní město Řecka, a to nejen proto, že je druhým největším městem v zemi po Athénách, ale také proto, že je hlavním městem severního Řecka.

Ve městě Soluň žilo v roce 1913 necelých 160 tisíc obyvatel a jejich počet se během necelých 100 let rozrostl až na 400 tisíc obyvatel. Od poloviny devadesátých let 20. století se metropolitní oblast kolem Soluně rychle rozrůstá, obce a osídlení, které dříve měly venkovský charakter, se stávají ve stále větší míře jeho předměstím.

Chalkidiki

Chalkidiki, Řecko

Řecký poloostrov Chalkidiki je velmi různorodý. Nabízí venkovské samoty i široké možnosti nočního života, v této nejzelenější části řecké pevniny najdete opravdu vše. Velké množství pláží je zárukou nerušeného požitku z koupání.

Stránky

Řecko na Facebooku

Chalkidiki

20.06.2018 - 12:00

Partly cloudyEast-northeast, Gentle breeze, 3.6 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.3 hPa

Leptokaria

20.06.2018 - 13:00

CloudyNortheast, Light breeze, 3.0 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1019.4 hPa

Parga

20.06.2018 - 13:00

Partly cloudySouthwest, Light breeze, 3.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.