Jste zde

Domů » Řecko pevnina

Attika

Akropolis, 2. část

Ke konci 16. století sem přišli Turci, jenž pak přeměnili Parthenón na mešitu. Až do 17. století chrám zůstal relativně bez úhony, ale v roce 1687 Akropolis zničili Benátčané, kdy jedna z koulí zasáhla také Parthenón, používaný Turky jako skladovací prostor pro střelný prach. Chrám explodoval, a proto je vlastně až do dnešních časů bez střechy.

Akropolis, 1. část

Athénská Akropolis v Řecku

Slovo "akropolis" v překladu znamená něco jako "město na okraji", a po celém Řecku najdete mnoho takovýchto akropolí. Všechny jsou umístěny na vyvýšeném místě, a byly často používány jako místo ochrany a obrany proti nepřátelům.

Ta nejznámější ze všech je ve městě Athény, a je tak označována jako Akropolis. Tyčí se nad hlavním řeckým městem, je to skutečně velmi působivý pohled. Vstoupit do jejích základů pak vyvolává v návštěvníkovi pocit úcty a pochopení skutečné velikosti starověkých Řeků.

Zábava v Athénách

Řecké město Athény
Autor: DoctorWho

Abyste řecké hlavní město Athény opravdu poznali, musíte počkat až do soumraku. Když se rozehřáté domy začnou pomalu ochlazovat a ulice ovládnou pouze pěší chodci a kočky, tehdy se doporučuje vydat se na procházku po starém městě.

Jižní Řecko - Attika

Attika - Athény

V jižním Řecku se nacházejí dvě oblasti, které jsou navštěvovány těmi, kteří ještě – jak se říká – hledají řeckou zemi, která má ještě duši: Attika, krajina kolem Athén a poloostrov Peloponés.
Attika nabízí mnoho zajímavých věcí, okouzlující je například Poseidonův chrám na mysu Sounion v jižní části nebo také bojiště u Marathónu. Každý, kdo vystoupá na dvanáct metrů vysoký pohřební kopec, pod kterým leží mrtví Řekové, si může představit, jak to asi tenkrát vypadalo.

Athény a sportovní aktivity

Athény - Olympijský stadion
Autor: djt853

Pro návštěvníky hlavního řeckého města Athény a zároveň pro sportovní nadšence se doporučuje udělat si výlet na pobřeží Attiky nebo do nedalekých hor. V samotném městě jsou totiž jen omezené možnosti pro sportovní vyžití.

Athény

Řecko - Athény
Autor: roger4336

Hlavní řecké město Athény jsou starobylé město. Před 5 tisíci lety, v mladší době kamenné, byl již osídlen jižní svah Akropolis a v 5. století př.n.l. byl postaven Parthenón, který je nyní považován za řeckou klasiku. Zde také vznikly kořeny evropské demokracie a divadla.

Stránky

Řecko na Facebooku

Chalkidiki

20.06.2018 - 12:00

Partly cloudyEast-northeast, Gentle breeze, 3.6 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.3 hPa

Leptokaria

20.06.2018 - 13:00

CloudyNortheast, Light breeze, 3.0 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1019.4 hPa

Parga

20.06.2018 - 13:00

Partly cloudySouthwest, Light breeze, 3.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.