Jste zde

Domů » Řecké ostrovy

Evia

Evia a zábava

V malých vesničkách na ostrově Evia, stejně jako na dalších řeckých ostrovech, bývá většinou otevřena jedna kavárna nebo taverna, zato ve větších městech existuje celá řada dobrých restaurací. Obzvlášť velký výběr dobrých restaurací, útulných hospůdek a elegantních kaváren najdete na promenádě Paralia ve městě Chalkida, které je hlavním centrem ostrova.

Ostrov Evia a jídlo

Jídelnímu lístku na řeckém ostrově Evia vévodí plno čerstvého česneku, šťavnatá zelenina, grilované maso a čerstvé plody moře.
Pokud máte rádi mořské plody, měli byste si na začátku "kulinářské cesty" dopřát porci čerstvých mušlí. Smažené kalamáry jsou tady téměř povinné. Pokud je připraví skutečný odborník, jsou skutečně delikátní.

Ostrov Evia a aktivity

Řecký ostrov Evia - soutěska Harakas

Na severu a jihu ostrova Evia roste hustá vegetace, uprostřed se nachází spíše pustá, skalnatá krajina a kolem dokola se rozkládá temně modré Egejské moře s rozlehlými plážemi. Možnosti jak strávit dovolenou na tomto řeckém ostrově jsou stejně tak pestré jako krajina.

Ostrov Evia (Euboia)

Řecký ostrov Evia podněcuje fantazii. Jakýsi dávno zapomenutý básník tento ostrov nazval "velkou a pestrou klenotnicí Řecka". Těmto nadšeným slovům dávají za pravdu husté, temně zelené lesy, strmé horské svahy bez porostu, bílé pláže, úrodná pole a všudypřítomné moře, jehož barva se mění od tyrkysově modré po smaragdově zelenou. Vrcholky hor a hluboká údolí zdobí idylické vesničky, které vypadají, jako by je namaloval malířský krajinář.

Řecko na Facebooku

Chalkidiki

20.06.2018 - 12:00

Partly cloudyEast-northeast, Gentle breeze, 3.6 m/s24°C

0 mm srážek

Tlak: 1017.3 hPa

Leptokaria

20.06.2018 - 13:00

CloudyNortheast, Light breeze, 3.0 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1019.4 hPa

Parga

20.06.2018 - 13:00

Partly cloudySouthwest, Light breeze, 3.1 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1016.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.